Skocz do zawartości

ZaMarzeniami

Podwyższenie wyniku z matury a matura 2020

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

W tym roku chciałam po latach podwyższyć wynik z matury. Mam już skończone studia ale potrzebuję zrobić zupełnie inny kierunek na politechnice.

Mój problem polega na tym, że zdawałam maturę w 2010 roku w liceum ogólnokształcącym (zdana, pierwszy rocznik z matematyką). Teraz zaś chciałam podwyższyć wyniki i dopisać jeden przedmiot dodatkowo. W zeszłym roku były dostępne deklaracje dla takich przypadków jak mój, teraz są takie tylko dla absolwentów technikum.

Czy to oznacza, że nie mogę już podwyższyć wyników i muszę zdawać na nowo cały egzamin? Czy jednak coś źle czytam i nie mogę odszukać odpowiedniej deklaracji? Nie ukrywam, że nie chciałabym zdawać wszystkiego a tylko te dodatkowe.

Mam w planach telefon do CKE lub mail ale nie wiem czy i jak szybko uda mi się z nimi skontaktować oraz do kogo pisać (dyrektor/wicedyrektor?)

Czy jest ktoś kto może się orientuje jak to jest?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez
      Witam, moim wymarzonym kierunkiem jest automatyka i robotyka, lecz matura poszła mi lekko mówiąc katastrofalnie, moje wyniki których się spodziewam: matematyka podstawowa 94%, język angielski podstawa 84%, język angielski rozszerzenie 50%, matematyka rozszerzona 30%. Czy z takimi wynikami przyjmą mnie na automatykę i robotykę na Politechnikę Rzeszowską?
    • Przez
      Witam wszystkich i bardzo proszę o pomoc.
      Matura coraz bliżej i czas pomyśleć co zrobić ze sobą w przyszłości. Zawsze chciałam iść na studia wojskowe, lecz liceum pokazało mi, że nie radzę sobie ani z rozszerzoną fizyką ani chemią, co już raczej na starcie mnie dyskwalifikuje  Kolejną myślą było pójście na studia pożarnicze, bo dawałyby mi satysfakcję z pomocy innym ludziom w potrzebie, ale tam znowu potrzebna jest matura z chemii/fizyki. Później chciałam iść na SGGW na logistykę albo na budownictwo, ale na pierwszy kierunek mogę się nie dostać,a na drugim mogę sobie nie poradzić. Jestem w kropce, czy ktoś mógłby wesprzeć informacjami czy są jakieś szanse i jak duże na dostanie gdzieś na studia wojskowe? Nie chciałabym całkowicie z tego zrezygnować  Jeśli ktoś może, to niech poratuje progami punktowymi i wskazówkami co do poprzednich lat na WAT czy WSOSP 

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• Witam wszystkich! 
    • Hej. Mój dylemat dręczy mnie od dłuższego czasu. Opiszę w miarę krótko na czym on polega. Liczę na zrozumienie i dobra radę  W 2009 świetnie zdałam maturę. Dostałam się na SGGW na Technologię żywności. Czar jednak prysl ponieważ zaszłam w ciążę.. Zostawiłam studia. Po urodzeniu dziecka w 2010 poszłam na Zarządzanie i inż.produkcji zaocznie. Tych studiów również nie skończyłam z przyczyn osobistych. Dałam sobie spokój ze szkola na kilka lat. Przez te wszystkie lata czynnie pracowałam i pracuje. Obecnie księgowość. W 2017r postanowiłam szybko zrealizować plan zdobycia wyższego wykształcenia i tak oto pisze właśnie prace licencjacka, jestem na 3roku zarządzania. To co mnie boli to to, że nie realizuje się w tym co lubiłam - biologia, chemia i pokrewne dziedziny. Nie wiem co robić dalej, gdzie iść na tą magisterkę? Czuję że to zarządzanie i ta praca papierkowa to jakaś wypadkowa mojej skomplikowanej przeszłości. Mam 28 lat. Czy nie za późno na zmianę branży? Zastanawiam się nad następującym rozwiazaniem: wrócić na mgr z Inż.produkcji lub z ochrony środowiska (Wseiz) i iść na podyplomowke z bezp.zywnosci na SGGW lub na PW na Technologie chem. Wiem że nie mam startu z licencjatem z zarządzania na zaoczne studia typu technologia żywności czy chemia lub pokrewne. Ale czy gdybym po moim licencjacie poszła najpierw na podyplomowke np z żywności to miałabym później większe szanse na przyjęcie na zaoczne studia mgr z tej dziedziny? Czy może jednak trzymać się już tych finansów skoro pracuje w tym kilka lat? A może da się to jakoś połączyć? Po maturze było jakoś prościej z tym wyborem.. Sam fakt że ja-klasowy kujon nie osiągnęłam nic w swojej specjalności również boli.. Może ktoś mnie oświeci bo zaczynam popadać w paranoje. Pozdrawiam 
    • Na forum masz bardzo dużą lekturę na temat ects. Punkty służą w skrócie do pomiaru wartości danego przedmiotu np. dla Erasmusa. Są również ważne w przypadku repety, bo wówczas płacisz za każdy punkt. Są minimalne limity punktów na każdy semestr które musisz zdobyć. 
    • Jestem na 1 roku studiów i nie do końca rozumiem, co to są punkty ECTS? W jaki sposób powinno się na nie patrzeć, kiedy mają znaczenie, kiedy się je zdobywa, a kiedy może ich brakować itp? Wiem, że nie ma teraz limitów ECTS przy zmianie kierunku, w takim razie do czego służą i czym dokładnie są?
  • Najpopularniejsze tematy na forum

Jakie studia wybrać?

Poradniki

Praca i kariera zawodowa