Skocz do zawartości

Cała aktywność

Kanał aktualizowany automatycznie     

 1. Wczoraj
 2. Łukasz

  Ale czysta informatyka to chyba bardziej na uniwersytecie. Wejdź sobie na studia.pl/informatyka Tam masz oferte różnych uczelni prowadzących ten kierunek
 3. Naucz się rachunkowości

  CześZałożyłam fanpage dotyczący nauki rachunkowości Chciałabym przekazać wiedzę jak największej liczbie osób, które są tym zainteresowane (na początek na poziomie podstawowym) Jeśli chcesz otrzymywać darmową dawkę wiedzy kilka razy w tygodniu to serdecznie zapraszam Cię do polubienia fanpage! Będzie mi niezmiernie miło! :) https://www..com/Nauczsierachunkowosci
 4. gajowy

  Witam, W tym roku piszę maturę. Chciałbym studiować informatykę tylko nie wiem, które studia wybrać ;/ Z rozszerzeń liczę sobie : matematyka ok80%, informatyka 70%, angielski 65% Chodzi mi o czystą informatykę i głownie o politechniki jakieś. Którą uczelnie polecacie i czy będę miał mozliwość gdzieś dostać się z takim wynikiem ?
 5. Ostatni tydzień
 6. Trzaska

  Też uważam, że możliwość studiowania on line to nowa możliwość, szczególnie dla tych, którzy nie mogą studiować inaczej. Niedawno na YouTube oglądałam filmiki blogerów o studiowaniu przez Internet na PUW i bardzo mi się to podoba. To, że nie ma możliwości prowadzenia rozrywkowego życia studenckiego, to nie jest najważniejsze. Ze studentami i wykładowcami kontakt jest na platformie i na okresowych zjazdach. Potrzebna jest samodyscyplina, ale myślę, że ludzie, którzy nie mogą studiować stacjonarnie lub studia zaczynają z opóźnieniem, są znacznie bardziej zmotywowani niż ci zaraz po maturze z miast akademickich.
 7. Łukasz

  A Pan się nazywa Wyjazd na studia? Co to.ma do działu przedstaw się? Przenoszę.
 8. BiaLY

  Hej, jest ktoś tutaj ze Śląska i wybiera się na studia w Warszawie od października 2020 roku ?
 9. Folgan

  Chcę też pójść na ten uniwersytet, choć nadal mam niewielkie braki w wiedzy z matematyki. Teraz postanowiłem rozpocząć naukę u korepetytora, aby poszerzyć swoją wiedzę przed wejściem na uniwersytet. Mi się wszystko podoba i nauczyłem się już wielu nowych informacji. Więc jeśli potrzebujesz pomocy, doradzam tych nauczycielom
 10. Gutek

  susatryme1, chłopie, trzeba było od razu, że nie chcesz jakiejkolwiek dyskusji, a oczekujesz jedynie poklepania po pleckach i utwierdzenia w podjętej wcześniej decyzji z tekstem "doskonały wybór". Pomijając już fakt, że gdybyś wybrał porządne studia na porządnym wydziale, to na tym etapie życia nie myślałbyś o kolejnych, a poświęcił się studiowaniu np. informatyki i ekonometrii albo matematyki ze specjalnością finansową, które w optymalnych proporcjach łączą nauki ścisłe z ekonomicznymi. A propos tejże farmacji i rzekomego przygotowania do pracy w przemyśle itp., warto pamiętać, że w toku studiów oprócz praktyk wakacyjnych w młodszych latach, każdego studenta farmacji czeka również cały XI (ostatni) semestr praktyki aptecznej. Zapominając o tym, że polski rynek widzi farmaceutów głównie jako aptekarzy lub handlowców, rzadziej laborantów, chyba nie potrzeba dużej wyobraźni, by domyślić się, że po takich studiach i ze stażem w aptece jesteś do tyłu w stosunku do inżynierów po polibudzie, którzy uczyli się innych rzeczy i mogli odbywać praktyki w przemyśle. Życzę mniej emocji, a więcej krytycznego spojrzenia na rzeczywistość.
 11. susatryme1

  Akurat dla ludzi z wykształceniem ekonomiczno - informatycznym jest ogrom pracy w finansach, na różnych stanowiskach, jakieś analizy obszarów it w przedsiębiorstwach, analityk biznesowy - kontrola finansowa transakcji firmy i wiele innych, to akurat jest bardzo dobre połączenie, nie bez przyczyny na wielu uniwersytetach ekonomicznych jest oferta edukacyjna związana z kierunkami informatycznymi połączonych z ekonomią chociażby ue w wro/krk i wiele innych. Po farmacji nie pracuje się głównie w aptece, z tego co pamiętam jak kiedyś się tym interesowałem to jest 10 specjalizacji, z czego 2 są związane z apteką : farmacja szpitalna i farmacja apteczna. oprocz tego jest mikrobiologia i biotechnologia farmaceutyczna, radiofarmacja, toksykologia , zdrowie publiczne, farmakologia ,analityka i wiele innych... Ci którzy nie chca pracować w aptece to nie pracują po tym kierunku można wiele, więc "pracuje sie głownie w aptece" - jest głupotą coś na wzór -> księżyc świeci własnym światłem. Gorszej bzdury nie słyszałem, a możliwości ludzi po farmacji... i jescze po specjalizacjach to jest... coś niesamowitego Koncze dysksuje, nie chce czytać komentarzy osób, które wypowiadają sie na jakieś tematy nie mając o nich pojęcia.
 12. Gutek

  Przede wszystkim nie dasz rady porządnie (czyt. nie na tróję za piątym podejściem) studiować poważnego kierunku i jeszcze czegoś na dokładkę. Od tego warto zacząć rozważania. Kierunki techniczne, ścisłe itp. mają bardzo dużo absolutnie obowiązkowych ćwiczeń i zwłaszcza laboratoriów, z których odrabianiem jest później ogromny problem. To nie są studia typu wykłady (z definicji nieobowiązkowe) rządzą i całość można ogarnąć na własną rękę. Ale farmacja przygotowuje właśnie do pracy w aptece, ewentualnie laboratorium. Chcesz zajmować się produkcją leków? Idź na politechnikę. Technologia chemiczna i biotechnologia stoją otworem. Inna sprawa, że znalezienie takiej pracy w Polsce graniczy z cudem. W przemyśle farmaceutycznym dużo większe wzięcie mają elektrycy i automatycy od utrzymania ruchu, a nawet ekonomiści itp. do działów finansowych Wszystkie kierunki i specjalności budowlane wiążą się z uprawnieniami państwowymi, co oznacza tyle, że jako mgr inż. przez kilka lat będziesz klepał biedę. A później będziesz szukał pracy jako ekonomista czy informatyk?
 13. Łukasz

  2 kierunki nie dają Ci zupełnie nic w hierarchii i oczach pracodawcy. Poważnie. Jeśli on tego nie potrzebuje to nie ma to dla niego żadnego znaczenia. Pomyśl co Cię najbardziej z tego interesuje i co chcesz w dalszym życiu robić.
 14. susatryme1

  Mój tato jest majorem SG - NOSG - i z tego co mi mówił to do pracy przychodzą dwa typy osob. A - po średniej którzy nie planują studiów okolo 20latkowie. B - ludzie z MGR po studiach 25/26latkowie. Ogólnie to polecam Ci sprawdzić z jakimi studiami dostaniesz się na oficerkę (12 miesieczne studium oficerskie) wiem ze po ekonomiczno-finansowych / inżynieryjnych / medycznych / teologicznych i jakiś tam jeszcze typu bezpieczenstwo narodowe, robisz 5 letnie studia któryś z tych jakie sa wypisane w ofercie studium oficerskiego i potem sie zgłaszasz i zdajesz egzaminy, fizyczne, językowe + z wiedzy ogólnej. Po zdaniu testów i zdaniu studium 12miesiecznego lądujesz w mundurze z tytułem podporucznika.
 15. susatryme1

  właśnie się zastanawiam jak to ze sobą połączyć, zawsze dążyłem do tego aby mieć 2 kierunki studiów, może nie koniecznie magistra z obydwu, ale tak aby sie jakoś wypełniały, można powiedzieć, że to rodzinne... u mnie każdy ma po 2/3 skonczone w rożnym wieku. Myślałem o stomatologii i pójście na ortodoncje, ekonomia myślę, że by mi pomogła w niektórych działaniach Ale tak mi się wydaję, że najkorzystniejszą opcją byłaby informatyka + magisterka z ekonomi w informatyce, to by było mocne. Sam nie wiem czy to ma jakiś sens, bo ogólnie najbardziej sie zastanawiam nad farmacją + inż budowalną, ale jeśli wybrałbym farmacje i poszedł na specjalizacje przemysłową aby nie pracowac w aptece, to jestem ciekaw czy dodatkowe studia czyli ta ekonomia by mi pomogła jakkolwiek jeśli chodzi o usytuowanie mnie w hierarchii , jakieś wyższe stanowisko? albo może łatwiejsza droga do niego ? bądź jakieś inne stanowisko np. niestandardowe jak na osoby po tych studiach lub może jakiś dodatkowy zakres obowiązków? oczywiście z dodatkowymi ..banknotami do kolekcji haha, czytałem też o inż. budowlanej, że można też gdzieś w biurach itp siedzieć, może to też by pasowało? sam nie wiem, może kombinuje bo mi sie w życiu nudzi po mimo ze mam dużo aktualnie pracy i zajęć..? ah. nie wiem
 16. Łukasz

  Ekonomia jest uniwersalnym kierunkiem i wiedza z tego zakresu przydaje się zawsze. Jednak kierunki o których piszesz były by wiodącymi. Połączenie informatyki z ekonomią, jak najbardziej ale to zawsze będzie wiązało się z tym, że to informatyka będzie tym kierunkiem głównym. Tak samo ze stomatologią.
 17. Gutek

  Na większości uczelni samemu trzeba zapisać się na WF i odrobić określoną liczbę godzin w semestrze. O tym, czy przedmiot kończy się oceną czy zal., informuje karta/sylabus przedmiotu.
 18. Gutek

  Do rankingu to chyba jeszcze daleka droga, na razie oceniono tylko plany. Ponadto jednocześnie w związku z nowym podziałem dyscyplin i związanego z nim finansowania, niektóre wydziały przeznaczono do zatopienia. Na PG unikalny w skali kraju wydział oceanotechniki i okrętownictwa od następnego roku akademickiego zostanie wchłonięty przez mechaniczny, a od bieżącego przestał już rozwijać się naukowo. Do tej pory prowadził swoje własne studia doktoranckie, a po wprowadzeniu szkółek doktoraty prowadzi kadra wydziału mechanicznego. Tyle w temacie popularnego mitu pt. "minister stawia na nauki techniczne". Aczkolwiek fajnie, że w 10 znalazły się nie tylko molochy, ale też mniejsze uczelnie typu GUMed.
 19. susatryme1

  Cześć, jestem studentem zaocznej ekonomii o spec. prawo w biznesie, od 26 października 2018 do chwili obecnej pracuję w biurze w dziale finansowym, jestem takim raczej asystentem / czy tam młodszym kimś tam.. (bez wchodzenia w temat bo nie o to tutaj chodzi) maturę napisałem dosyć dobrze, pisałem z rozszerzonej chemii biologii, podstawa matma. Chciałbym zrobić jeszcze jeden dodatkowy kierunek, nie musi być ekonomiczno-finansowy, ale taki aby pasował do moich obecnych studiów i abym mógł go jakoś wykorzystać. Kierunki jakie mnie interesują : stomatologia - potem na ortodoncje , lekarski, weterynaria, FARMACJA - potem na specjalizacje farmacja przemysłowa, inżynieria budowlana, programowanie... ewentualnie ekonomia w informatyce. Mniejwięcej takie kierunki mnie ciekawią, kiedyś chciałem byc programista, przeplatało się to z medycyną, stąd biolchem, matura zdana dobrze wiec z progów wywnioskowalem ze bym sie dostał, budownictwo też ciekawe. Odpuściłem sobie co prawda medycynę, ale nie odpuściłem sobie nowego kierunku, tak się zastanawiam... jaki kierunek podpasowałby pod moje studia? tak abym mógł go wykorzystać? sam nie wiem czy kombinowanie to dobry pomysł, ale jednak ciagle o tym mysle i ciągnie mnie w inne kierunki, mniejwiecej te ktore wypisalem. Jak myslicie, jakie kierunki nie tylko ekonomiczno-finansowe by podpasowały? czy inż. budowlana patrząc na opis tych studiów byłaby dobrym pomysłem? a na magisterke z ekonomiczno finansowych pójść na kierunek który ma w swej specjalizacji wycenę nieruchomości / doradctwo itp ?
 20. JVC 231

  To zależy od uczelni u mnie było porostu zaliczenie przedmiotu, w przypadku siłowni każdy organizował trening na własną rękę ale była też możliwość zaliczenie na podstawie członkostwa w klubach np. Piłkarski itp.
 21. Iza12341994

  Nie polecam Pani Agnieszki, e-mail [email protected] Praca pod względem merytorycznym i stylistycznym pozostawia wiele do życzenia a wynik plagiatu woła o pomsta do nieba. Omijajcie szerokim łukiem tą Panią.
 22. Iza12341994

  Witam wszystkich, nie polecam Pani o emailu [email protected] W pracy wiele błędów gramatycznych i ortograficznych. Praca pod względem merytorycznym też pozostawia wiele do życzenia, nie mówiąc już o wysokim wyniku plagiatu w pracy. Omijajcie szerokim łukiem tą Panią.
 23. Łukasz

  Moim zdaniem realnie dużo zmienia. Chociaż te różnice w finansowaniu i tak są małe. Ale mamy pierwszy realny ranking uczelni. Wreszcie odrozniono część uczelni które kształcą dla sztuki A te z możliwościami wsparto.
 24. aguagu

  Ciekawe, czy to coś realnie zmieni. Jak do tej pory warunki robienia doktoratu na UW nie powalały.
 25. Łukasz

  To tylko decyzja promotora. Raczej tak.
 26. Pablo94251

  Dzień dobry, Chciałbym się dowiedzieć czy można mieć taki sam temat pracy jaki jest Internecie, z wyjątkiem że plan pracy i ogólnie reszta w mojej pracy magisterskiej będą się różnić?
 27. pomogenapisac

  Studiujesz prawo, administracje lub bezpieczeństwo? Nie wiesz jak poradzić sobie z pracą magisterską lub licencjatem? Piszemy tylko z dziedzin na których się znamy, do których należy: PRAWO (w tym m. in. prawo karne, prawo cywilne, prawo rodzinne, prawo spadkowe, prawo pracy, prawo gospodarcze, handlowe, prawo zamówień publicznych, prawo międzynarodowe publiczne, podatkowe, konstytucyjne, budowlane, medyczne i inne) ADMINISTRACJA (w tym m. in. administracja publiczna, prawo samorządowe, postępowanie samorządowe, poszczególne ustawy z zakresu szeroko pojętej administracji) BEZPIECZEŃSTWO (w tym m. in. bezpieczeństwo publiczne, bezpieczeństwo narodowe, bezpieczeństwo wewnętrzne, zarządzanie kryzysowe) ZARZĄDZANIE Nasze prace pisane są w oparciu o aktualny stan prawny, najnowszą literaturę, a także bogate orzecznictwo sądowe. Każdy praca jest przygotowywana na indywidualne na zlecenie Klienta. Nasza pomoc dotyczy takich usług jak: pisanie prac z prawa, pisanie prac magisterskich z prawa, pisanie prac magisterskich prawo i administracja, pisanie prac licencjackich z prawa, pisanie prac licencjackich prawo i administracja, pisanie prac z bezpieczeństwa, pisanie prac magisterskich z bezpieczeństwa, pisanie prac licencjackich z bezpieczeńswa, pisanie prac z zarządzania, pisanie prac magisterskich z zarządzania, pisanie prac licencjackich z zarządzania, pisanie referatów prawo, pisanie referatów z prawa i administracji, pisanie prac zaliczeniowych z prawa, pisanie prac zaliczeniowych z administracji, pisanie zaliczeniówek prawo i administracja, prace kontrolne i prace semestralne z prawa, kazusy. Oferujemy pomoc studentom studiów magisterskich, licencjackich, podyplomowych. W mailu prosimy o podanie tematu pracy, czasu realizacji, ilości wymaganych stron, wytycznych, ewentualnie planu pracy. Zapraszamy do współpracy. kontakt: [email protected] 508 403 723
 1. Pokaż więcej elementów aktywności


 • Biuletyn

  Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi naszymi nowościami i informacjami?

Jakie studia wybrać?

Poradniki

Praca i kariera zawodowa

Наша организация предлагает купить диплом института в любом городе.
У нашей компании авторитетный портал , он рассказывает про купить диплом в москве http://diplomik-home.com/city-diplom-v-moskve.html
Узнать как купить подлинник диплома недорого с доставкой.
×